Středeční Noční linka: Vztahy na dálku

13. leden 2021

Zažili jste někdy vztah na dálku? Měly jste dámy chlapce na vojně a zažily jste to dlouhé dvouleté čekání? Nebo jste se potkali o prázdninách, o dovolené a pak jste se každý rozjel do svého místa bydliště. Vydržel vám vztah na dálku? A jak se daří vztahům v době koronavirové?

Vztahy, ať už rodinné, partnerské či přátelské, jsou v dnešní uspěchané době velice důležité a měly by nás naplňovat štěstím a radostí. Avšak nežijeme v pohádkách, proto není nic bez chybičky a už vůbec ne vztahy mezi mužem a ženou. O vztazích na dálku existuje nesčetně debat s diametrálně odlišnými názory. Jedni tvrdí, že takto uspořádané partnerství dříve či později podlehne zkáze z nedostatku společně strávených chvil. Další lidé si naopak myslí, že si je pár nevšedním vídáním se daleko vzácnější a jejich láska má tedy jistou budoucnost.

Vztahy na dálku jsou vzácné v tom, že si nemůžete zevšednět. Přes týden si vyměňujete zamilované smsky, telefonujete si jako puberťáci a každý společný víkend proměníte v malé líbánky. Problém nastane v okamžiku, kdy jednu stranu začnou trápit pochybnosti tipu: "Má mě ještě rád? Je mi věrná? Myslí na mě vůbec?" Co si o lásce na dálku myslíte vy? Zažili jste ve svém životě vztah na dálku? A máte pocit, že vztahy na dálku vlastně prožíváme i nyní, v době koronavirové?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?