Stačí nekvalitní ponožky nebo dlouhý výlet v uzavřených botách a problém s mykózou je na světě

Mykóza nohou dokáže člověka pěkně potrápit. Může svědit, je neestetická a ráda se vrací. Způsobují ji bakterie, ale známe pomocníky, kteří umí zastavit jejich růst.

Výborně pomáhá obyčejná kuchyňská sůl. Stačí přidat tři polévkové lžíce do teplé vody a nohy na deset minut ponořit.

Bakterie a jejich růst zastavuje také měsíček lékařský. I v tomto případě je velmi účinná koupel v měsíčkovém odvaru, kterou je dobré pravidelně opakovat.

Vynechat nesmíme ani šalvěj lékařskou. Ta stahuje póry a je velmi účinná proti pocení.

A tím snad nejstarším a nejúčinnějším způsobem je koupel octová. I v tomto případě stačí přidat několik lžic do teplé vody a pravidelně koupat.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

    Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

    jak_klara_obratila_na web.jpg

    Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

    Koupit

    Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.