Skanzen Isarno v Letovicích dostal šanci na další provoz

14. prosinec 2011

Letovice se dohodly s novým zájemcem o provozování keltské usedlosti Isarno. Radnice se skupinou nadšenců podepíše smlouvu na pronájem areálu. Musí ale doložit podmínky o registraci a dohodnout se s majitelkou stávajících staveb na vypořádání.

Letovice souhlasí nejdříve s roční nájemní smlouvou. Kontrakt na jednu sezónu podle místostarosty města Radka Procházky umožní oběma stranám vyzkoušet možnosti projektu: „I nájemci si ověří, zda je projekt životaschopný.“

Kopie keltských budov v Isarnu v Letovicích

Pokud zájemci o nájem splní obě podmínky města a bude podepsána smlouva, Isarno by se mohlo pro turisty znovu otevřít na jaře příštího roku. „Mají možnost ukázat, že to myslí vážně. Pokud ano, v květnu nebo v červnu by mohly začít první akce, keltské boje, které bývaly tak známé a propagovaly Letovice,“ uvedl starosta Vladimír Stejskal.

Skanzen Isarno v Letovicích

Problémy kolem Isarna nastaly vloni na podzim poté, kdy bývalí nájemci ukončili s městem smlouvu. Atrakce je od té doby uzavřena a chátrá. Během hledání nového provozovatele bylo ve hře i zbourání kopií historických budov.

autor: Michal Záboj
Spustit audio