Šéfkuchař Petr Svoreň: Na práci kuchaře je nejtěžší disciplína. Je to dřina, ale přináší i lásku

15. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Šéfkuchař Petr Svoreň ve studiu Českého rozhlasu Brno

Šéfkuchař Petr Svoreň je respektovaný mistr přípravy i aranžování pokrmů. Koronavirovou krizi využil k tomu, aby přes sociální sítě motivoval amatérské kuchaře a dělil se s nimi o své recepty. Je pověstný tím, že své nadšení i optimismus vkládá do všeho, co vaří.

„Dřív jsem jako šéf křičel, byl jsem protivný. V průběhu času jsem ale přešel k empatii. Snažím se v lidech najít potenciál a na něm pracovat. Takže vytvářím tým v přátelském duchu, ale zároveň vytvářím mantinely,“ říká o vedení kuchařského týmu. Výsledek na talíři je totiž týmová práce.

„Na talíři tvoříme vždy originál. Chodím se ptát mezi lidi přímo po jídle, jak byli spokojení, jak jim chutnalo. Je strašně důležité mít zpětnou vazbu. Kuchařské ego se musí potlačit, děláme to přece pro lidi a je důležité, aby jim chutnalo,“ doplňuje.

Jak zúročuje své zahraniční zkušenosti z Itálie a Rakouska? Objevuje v gastronomii stále něco nového? A má nějaký nejoblíbenější pokrm z dětství? Poslechněte si v rozhovoru s Jarkou Vykoupilovou.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.