Reportáž: 23. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

4. listopad 2013

Projít všechny stánky nakladatelů a dalších kulturních institucí, spojených s knihou, se návštěvníkovi Podzimního knižního veletrhu v havlíčkobrodském kulturním domě Ostrov ještě může podařit. Nakonec, jsou na to každoročně dva dny. Co však není možné, je vyjmenovat poté všechny zajímavé knihy, s nimiž se zde setkal. Nemálo času uplyne také na různých akcích literárního programu.

Pěknou tradicí se stává například to, že na veletrhu čtou ze své tvorby mladí nositelé Ortenovy ceny. S reportážním mikrofonem jsme se tentokrát obrátili na spisovatele Michala Viewegha a na ředitelku veletrhu Markétu Hejkalovou, která je nejpovolanější k tomu, aby shrnula letošní ročník.

Veletrh se stále více propojuje s aktivitami PEN klubu, a tak Markéta Hejkalová mj. vysvětlí účast čínského exilového básníka Yanga Liana. Ten v rámci doprovodného programu vystoupil spolu s překladateli Denisem Molčanovem a Zuzanou Li, a to jak na pořadu autorského čtení, tak na besedě o situaci v současné Číně. A my vám v Zelném rynku nabídneme dokumentární záznam.

Celou reportáž si můžete poslechnout v sobotu 9. listopadu v magazínu Zelný rynk.

Spustit audio