Ředkvičky jsou nejenom chutné, ale také zdravé, působí jako přírodní antibiotikum

Také jste jako děti svačili chleba namazaný máslem, zdobený na kolečka nakrájenou ředkvičkou? Už naše babičky věděly, jak je tato drobná zelenina zdravá.

Působí jako přírodní antibiotikum a ničí škodlivé plísně, viry i bakterie. A to nejenom v trávicím a močovém ústrojí, ale také v průduškách.

A věděli jste, že ředkvičky pomáhají rozpouštět žlučové kaménky? A dokonce ani to není jejich poslední dobrá vlastnost. Zařadit do jídelníčku by je měli všichni, kteří chtějí zhubnout nebo ti, kteří trpí problémy s pletí a ekzémem. Myslím, že je na čase vrátit se do dětství a připomenout si tu krásně štiplavou a křupavou dobrotu. 

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová