Přijďte si poslechnout muziku souboru Jánošíček

24. říjen 2017
Na moravskou notu

Zveme vás na koncert v budově Českého rozhlasu Brno.

Všechny příznivce folklórní hudby srdečně zveme na další koncert z cyklu „Na živú notečku“. Ve středu 24. února od 18.30 hodin vystoupí ve foyer budovy Českého rozhlasu Brno Cimbálová muzika folklórního souboru Jánošíček.

Tento brněnský soubor má své kořeny už v roce 1988, vznik cimbálové muziky rychle následoval. V současné době existují při souboru muziky dvě – dětská cimbálová muzika doprovází nejmladší a mladší tanečníky, velká muzika pak ty dospělé.

Přestože soubor sídlí v centru Brna, zabývá se převážně temperamentním slovenským folklórem. Cimbálová muzika souboru Jánošíček nahrála už dvě alba, první k patnáctému výročí založení souboru s názvem „Zahraj mi muzička pekne“, v roce 2008 pak CD s názvem „Z kade tade“.

Cyklus „Na živú notečku“ je koncertním speciálem pořadu Na moravskou noru a vystupují v něm mladé folklorní muziky a zpěváci. Koncerty připadají vždy na poslední středu v měsíci.

Vstup je zdarma, ale vzhledem k tomu, že kapacita hlediště na Beethovenově 4 v Brně má omezenou kapacitu, prosíme zájemce o včasnou rezervaci místa na telefonním čísle 542 523 151 nebo na e-mailu koncert@rozhlas.cz.

autor: ska

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.