Policisté zadrželi zloděje z Brněnska, kterého stíhají za téměř stovku případů

9. květen 2019 14:31
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pouta, spoutání, policie (ilustrační foto)

Ve stovce porušení zákona jsou kromě krádeží například přechovávání cizí věci, porušování domovní svobody a další. Muži hrozí v případě odsouzení dva až osm let vězení.

Policie stíhá jednatřicetiletého muže z Brněnska pro téměř 100 porušení zákona, z toho bylo asi pět desítek zlodějských výprav například do restaurací. Rozsahem jde o jeden z největších případů za posledních několik let, řekl dnes vedoucí policejního územního odboru Brno-venkov Jaromír Novotný. Celková škoda je asi 1,2 milionu korun, podezřelý muž je ve vazbě. V případě, že ho soud shledá vinným, mu hrozí dva až osm let vězení.

Muž podle policie začal loni v létě, policie jej zadržela letos v polovině března. Kromě Jihomoravského kraje jezdil krást například na Vysočinu, případně i do Čech. "Nejčastěji mířil do restauračních zařízení, hospod, drobných občerstvení na sportovištích, ale třeba i do stavebních buněk. Bral alkohol, cigarety, vzal ale třeba i plné či prázdné sudy od piva," řekl kriminalista.

V Dambořicích se vloupal do pěti stavebních buněk, v sousedních Velkých Hostěrádkách pak do tamní restaurace.
Jaromír Novotný, kriminalista

Muž byl v minulosti osmkrát trestaný, z toho jednou v Rakousku. Zásahová jednotka jej zadržela v Brně na parkovišti u obchodního centra. "V Dambořicích se vloupal do pěti stavebních buněk, v sousedních Velkých Hostěrádkách pak do tamní restaurace," uvedl Novotný.

Celková škoda je vyčíslena na 1,2 milionu korun, z toho 600 tisíc korun na odcizených věcech, zbývajících 600 tisíc na poškození majetku při krádežích. Ve stovce porušení zákona jsou kromě krádeží například přechovávání cizí věci, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a další. Je ale možné, že počet se ještě zvýší.

zdroj: ČTK
Spustit audio