Pohlceni druhou vlnou. Dokument o zahraničních studentech, kteří strávili pandemii v Brně

2. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zahraniční studenti JAMU a protagonisté dokumentu Filipa Gaža (vlevo)
0:00
/
0:00

Poslechněte si dokument, který natočil Filip Gažo – slovenský student Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky na Divadelní fakultě JAMU.

Studenti se minulý akademický rok ocitli v situaci, kdy probíhala v podstatě veškerá výuka online. Mnoho z nich tím pádem zůstalo doma. Studentům, kteří byli ubytovaní na kolejích, stačilo sbalit kufry, které byly beztak z větší části ještě nevybalené, a zamávat vrátnému na rozloučenou. Proto by nás mohlo poněkud zaskočit, že koleje nebyly prázdné, dokonce je obýval slušný počet mladých lidí. Proč tomu tak ale bylo?

Asi není překvapením, že většina z nich byli cizinci. Ať už Slováci, Rusové či Japonci, kteří jsou řádnými studenty vysokých škol, anebo kdokoliv další v rámci studijního programu Erasmus. Každý z nich má svůj příběh a důvody, proč na koleji zůstal. Řeč je o vysokoškolské koleji Astorka v Brně, kterou primárně obývají studenti JAMU.

Poslechněte si dokument, ve kterém hovoří Miguel Couso Martínez, Ekaterina Krovateva a Nikolai Kolmogortcev.

autor: Filip Gažo
Spustit audio

Související