Po opravě historických katakomb zpřístupní zámek v Lednici část podzemí pod skleníkem

31. červenec 2025 09:45

Na zámku v Lednici začala obnova historických podzemních prostor pod zámeckým skleníkem. Místnosti dosud sloužily jen zahradníkům k zimnímu uskladnění rostlin. Po opravě se tam mezi rostliny dostanou i návštěvníci zámku. Hotovo má být na konci roku 2027.

„Nejoblíbenější je výlet na minaret a ve skleníku se nám taky moc líbilo.“ Kateřina Kubíčková je na prázdninách s manželem a třemi syny. Pokud přijdou do lednice za dva roky v zimě, budou se moct podívat do zrekonstruovaných katakomb.

„To je takový lidový název, který se tady traduje, zřejmě proto, že je to prostor, který je v podzemí,“ vysvětluje kastelánka zámku Ivana Holásková. Jde o spodní patro pod zámeckým skleníkem. Součástí oprav za 80 milionů korun je i obnovení maleb na fasádě Maurského domu v zámeckém parku.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat