Páteční Noční linka: Poradí si ženy chlapskými pracemi a muži s ženskými?

26. listopad 2021

Dokážete si, dámy, poradit s tím, co hravě zvládá váš partner, manžel? Jste manuálně zručné? Co všechno z takzvaně chlapských prací dovedete? Když se vám něco rozbije, porouchá, dokážete si to opravit? A vy, pánové, zvládli byste ženské práce, jako vaření, praní, žehlení nebo třeba velký úklid? A jste pro tradiční rozdělení na mužské a ženské práce, nebo preferuje vzájemnou pomoc?

Pokud ženy zůstanou samy, mnohdy jim nezbývá nic jiného, než se statečně poprat i s chlapskými pracemi. Znám šikulky, které hravě zvládnou vyměnit pneumatiky u aut, opravit kotel na paliva, když jim vypoví službu. Jiné se netrápí, mají v kontaktech zručné řemeslníky, nebo využívají služeb ochotného souseda nebo hodinového manžela.

A určitě je také celá řada šikovných mužů, kteří mají například smysl pro pořádek a nevadí jim uklízet, nebo se rádi realizují v kuchyni. Kterou z činností, tak zvaně patřících spíše opačnému pohlaví, bravurně zvládáte vykonávat vy? A jste pro tradiční rozdělení na mužské a ženské práce, nebo preferuje vzájemnou pomoc?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?