Ovocné knedlíky trochu jinak. Aneb tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem a mákem

I sladká jídla jdou připravit tak, že si je můžete vychutnat bez výčitek svědomí. Vyvarujte se zbytečného cukru, použijte celozrnnou mouku a připravte si třeba tyto báječné knedlíčky s ovocným přelivem. 

Na děti a také na jejich maminky myslíme i při našem vaření. Užijte si radost při společné přípravě jídla. Děti se mohu zapojit jen s malou výpomocí maminek.

Suroviny:
250 g měkkého tvarohu, 100 g jemné celozrnné špaldové mouky, 2 vejce, 40 g másla, citrónová kůra, špetka soli, 500 g vypeckovaných švestek, med, citrónová šťáva, bílý jogurt, mák

Postup:
Máslo utřete se žloutky do pěny, vmíchejte mouku, sůl, tvaroh, nastrouhanou citronovou kůru a nakonec sníh z bílků. Těsto nechte uležet 10 minut a poté tvarujte lžící knedlíčky (nočky), které vařte ve vroucí vodě asi 5 minut, dokud nevyplavou.
Švestky nakrájejte na menší kousky a společně s medem a citronovou šťávou je povařte.
Každou porci knedlíčků polijte omáčkou, posypte mákem a zdobte jogurtem.

Znáte někoho, kdo by nemiloval knedlíky s ovocem? Vždycky všichni milovali knedlíky od babičky. U nás jsou favoritem ty z tvarohového těsta.

Tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem sypané mákem budete milovat.

Švestky (ilustrační foto)

autor: baj

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?