Ovocné knedlíky trochu jinak. Aneb tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem a mákem

I sladká jídla jdou připravit tak, že si je můžete vychutnat bez výčitek svědomí. Vyvarujte se zbytečného cukru, použijte celozrnnou mouku a připravte si třeba tyto báječné knedlíčky s ovocným přelivem. 

Na děti a také na jejich maminky myslíme i při našem vaření. Užijte si radost při společné přípravě jídla. Děti se mohu zapojit jen s malou výpomocí maminek.

Suroviny:
250 g měkkého tvarohu, 100 g jemné celozrnné špaldové mouky, 2 vejce, 40 g másla, citrónová kůra, špetka soli, 500 g vypeckovaných švestek, med, citrónová šťáva, bílý jogurt, mák

Postup:
Máslo utřete se žloutky do pěny, vmíchejte mouku, sůl, tvaroh, nastrouhanou citronovou kůru a nakonec sníh z bílků. Těsto nechte uležet 10 minut a poté tvarujte lžící knedlíčky (nočky), které vařte ve vroucí vodě asi 5 minut, dokud nevyplavou.
Švestky nakrájejte na menší kousky a společně s medem a citronovou šťávou je povařte.
Každou porci knedlíčků polijte omáčkou, posypte mákem a zdobte jogurtem.

Znáte někoho, kdo by nemiloval knedlíky s ovocem? Vždycky všichni milovali knedlíky od babičky. U nás jsou favoritem ty z tvarohového těsta.

Tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem sypané mákem budete milovat.

Švestky (ilustrační foto)

autor: baj

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.