Oskorušobraní, Festival dračích lodí nebo otevřené ateliéry. Vyberte si z nabídky víkendových tipů

23. září 2021

Nevíte, kam o víkendu? Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce.

Festival dračích lodí ve Znojmě

  • 25. září, Znojmo

Čekají vás závody na tratích 160 m a 50 m na velkých lodích i oblíbené večerní Gladiátorské sprinty na osvětlené trati, tentokrát na malých – desítkových lodích. V pátek proběhnou prestižní závody základních a středních škol a oficiální tréninkové jízdy účastníků Festivalu dračích lodí.

Oskorušobraní na Travičné

  • 25. září, Tvarožná Lhota

V pěkném přírodním areálu na Salaši Travičná se o víkendu opět sejdou návštěvníci zajímající se o jeden z nejvzácnějších ovocných evropských stromů – oskoruši. Na programu bude: prohlídka areálu s interaktivními sochami a naučnými panely, ochutnávky výrobků z oskoruší i dalšího ovoce, ochutnávka výběrových oskorušovic, vyhlášení „Královny oskeruší 2021“, výstava a ochutnávka starých a netradičních odrůd ovoce, hry v přírodě pro malé i velké a další.

Archeologické dny v Mikulčicích

  • 25. – 26. září, Slovanské hradiště Mikulčice

Na programu bude v sobotu jarmark středověkých řemesel: kovář – práce se železem a tepání drobných předmětů, tkaní tkanic, ukázková výroba velkomoravských šperků, výroba filcu z ovčí vlny, zpracování kůží na výrobu toulce. Oba víkendové dny návštěvníky čeká Mikulčická mlata – život, bitvy a boje raného středověku. Více informací najdete na webu.

03011115.jpeg

Dny otevřených ateliérů

  • 25. – 26. září, celá jižní Morava

V celém Jihomoravském kraji po jedenácté otevřou malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři, oděvní výtvarníci, mozaikáři a mnoho dalších umělců a výtvarníků své dílny, ateliéry, studia či vystaví své práce v galeriích. Podrobnosti najdete tady.

Výstava fotografií Miloše Budíka

  • 18. – 28. září, Obecní úřad v Předklášteří 

Přijměte pozvání na výstavu brněnského fotografa Miloše Budíka. Výstava bude zahájena v sobotu 18. září 2021 vernisáží za osobní účasti autora. Kurátorkou výstavy je paní Anna Kamenská, která pokřtí fotoalbum Miloše Budíka „JAM SESSION 61“.

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio