Opravy na D1 skončily, v Brně na Kolišti pokračují další uzavírkou

21. listopad 2017

Na dálnici D1 začala o víkendu oficiálně zima. Skončily opravy, které na nejvytíženější tuzemské dálnici komplikovaly provoz.

Silničáři už dokončili opravu mostu u Rohlenky a na konci minulého týdne otevřeli také úsek mezi Velkým Meziříčím a Měřínem. A do třetice je už hotový i most u Ostrovačic, kde vznikaly pravidelné dopravní zácpy.

Drobná omezení platí na některých přípojných silnicích a sjezdech, ale dálnice by měla být průjezdná. Finišují i práce na dálnici D2.

Práce na nejvytíženější dálnici v Česku ale neustaly nadobro, na některých úsecích se jedná pouze o zimní přestávku. Ředitelství silnic a dálnic má pro přerušení prací v zimě tři vysvětlení.

Na některé stavební práce je potřeba konkrétní minimální teploty, a ty v zimě nejde zaručit. Druhým argumentem je fakt, že například zúžené úseky by ztěžovaly zimní údržbu. A do třetice, dopravní omezení můžou zkomplikovat už tak složité řízení v zimě. Při zpomalování nebo jízdě v užších pruzích nastává větší riziko srážky.

Nová uzavírka na Kolišti

Ač zimní období není pro silničářské práce ideální, v centru Brna zrovna jedno omezení začalo. V pondělí brněnský magistrát potvrdil, že začíná s další částí oprav sítí pod ulicí Koliště. Včera večer nechal nainstalovat dopravní značení.

Od dnešního rána, ale naplno od příštího týdne, bude platit omezený průjezd na Kolišti mezi Lidickou ulicí a třídou Milady Horákové.

Proč tyto práce v zimě vykonávat lze navzdory mrazu? Jde o opravy kanalizace pod povrchem silnice, které lze provádět v podzemí jen s několika vyústěními na povrch. Z bezpečnostních důvodů však nad místem stavby auta jezdit nesmí.

autor: awi
Spustit audio