O nešťastném konci milenců z Hložku

14. červenec 2015

Severně od Vilémovic stojí kopec Hložek. Právě on byl svědkem příběhu jedné velké, ale nešťastné lásky. Kdysi žil na blízkém hradě rytíř, který měl jediného syna Václava. Chlapec byl ale úplně jiné povahy, než jeho otec. Doslova oplýval laskavostí a od dětství trávil většinu času s potomky poddaných. Není proto divu, že se nakonec - už coby mladý urostlý muž - zamiloval do prosté dívky Ludmily. Václav ale dobře věděl, že otec by takovému vztahu nepřál, a tak se se svou milou scházel potají. Na Hložku.

Jednou je tam ale hradní pán nachytal. Nikdo už neví, jestli to byla náhoda, anebo někdo mileneckou dvojici udal. Důležitější ale je, že Václav tehdy prohlásil, že se své lásky nevzdá, jeho otec se ho na místě zřekl a vztekle odjel. Za chvíli se na Hložku zatáhlo a přišla prudká bouře. Václav s Ludmilou rychle z Hložku seběhli, přešli louku, jedovnickou silnici, potom ještě jednu louku a stanuli před vchodem do jeskyně. V ní se sice před přívalem vody a blesků ukryli, ale v podzemním bludišti chodeb se nadobro ztratili. Obě nevinné duše tam prý bloudí dodnes.

autor: hon
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.