Noblesa a empatie. O víně a odkazu pedagoga Viléma Krause mluvil Martin Chlad a František Mádl
„Pro náš obor byl pan profesor ztělesněním všeho – jak po charakterové stránce, tak té profesní.“ Martin Chlad, prezident svazu vinařů ČR a vinař František Mádl připomněli v Apetýtu pedagoga a významného vinaře Viléma Krause. Odborník v oblasti vinařství a vinohradnictví podstatnou část svého života působil na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě, věnoval se vinařskému výzkumu a šlechtění nových odrůd révy vinné.
Související
-
Zdanění tichých vín: Nechceme následovat ovocnáře a snížit produkci na polovinu, namítají vinaři
Tiché víno zatím zůstalo jediným druhem alkoholu, které se vyhnulo spotřební dani. Podaří se pracovní skupině možné zdanění odvrátit? Poslechněte si celý rozhovor.
-
Morava mu přirostla k srdci. K výročí sta let od narození věnovali vinaři Vilému Krausovi sochu
Sto let letos uplynulo nejen od prvního rozhlasového vysílání na Moravě, ale také od narození Viléma Krause, odborníka v oblasti vinařství a vinohradnictví.
-
Šéf vinařů: Každá studie o škodlivosti alkoholu je nějak účelová. Víno patří do kulturního dědictví
Nová studie tvrdí, že s pitím alkoholu jsou vždy spojena rizika i nádorových onemocnění. Co takzvané umírněné pití? Debatují adiktolog Petruželka a šéf svazu vinařů Chlad.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.