Nedělní Noční linka: Přeskočila jiskra (nebo to bylo dlouhé dobývání)

18. duben 2021

Možná jste viděli klasický film Francise Forda Coppoly Kmotr a vybaví se vám okamžik, kdy Michael Corleone poprvé na Sicílii spatří Apolonii. Jeho tamní strážci Calo a Fabrizio v tu chvíli řeknou, že jej „zasáhl blesk“.

Dost možná jste tu situaci, kterou bychom mohli také výstižně popsat jako přeskočení jiskry, zažili také. A možná máte i zkušenosti s opakem předešlého, tedy že váš vztah byl výsledkem dlouhého dobývání vašeho srdce.

Ať už byl a je váš vztah výsledkem „běhu na dlouhou trať“ nebo jste od první chvíle věděli, že on (ona) je tím pravým protějškem, bude váš příběh vítaným příspěvkem v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem, který se vás bude ptát i na to, co všechno s sebou nese ono dlouhé dobývání i ten pověstný blesk z čistého nebe.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...