Nedělní Noční linka: Odpustím, ale zapomenu?

19. leden 2020

Umíte odpouštět? A umíte i zapomenout, že vás zradil nejbližší člověk? Pochopíte a zapomenete na to, že vás při povyšování v zaměstnání „přeskočil“ mladší kolega?

Je jedno spojeno s druhým, nebo jsou to dvě různé „disciplíny“? A když odpustíme (šéfovi, trenérovi, přítelkyni), posílí nás to? Poučíme se? A poučíme se tak i o sobě?

Nežijeme v ideálním světě, nejsme osamocenými ostrovy a platí, že jednou jsi dole, jindy nahoře. Mnohdy nás právě dolů dostane křivda, nespravedlnost, nedorozumění a je jen na nás, jak se s nimi popereme. V práci, ve sportu, v osobním životě jsou to lidé okolo nás, kterým i my někdy (třeba i nevědomky) zavdáme příčinu k pocitu nespravedlnosti a naopak.

Konflikty a klacky pod nohy, malá protivenství i velké křižovatky života nás občas srazí na kolena a když je překonáme, položíme si otázku, zda odpustit a zda zapomenout. Jak jsou na tom posluchači Noční linky se zeptá Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...