Nedělní Noční linka: (Nejen) počítačová gramotnost

1. prosinec 2019

Je pro vás počítačová klávesnice nepřítelem nebo kamarádem? Všechny ty jedničky a nuly, které dnes plují okolo nás... jste na ně zvyklí už od dob školní docházky?

Nakupujete v e-shopech? Komunikujete e-maily, tweety, jste na sociálních sítích, skypujete? Naučili jste se to sami, nebo dostáváte lekce od svých vnuků či vnuček? Poslali jste omylem e-mail nebo sms tomu nepravému? Jak si rozumíte s počítači, tablety, mobily?

2. prosinec je Světovým dnem počítačové gramotnosti. Počítače a celý zástup moderní komunikační techniky nás obklopují na každém kroku den co den – voláme si mobilními telefony, píšeme e-maily, komunikujeme na sociálních sítích, nové zprávy čteme z obrazovky notebooku. Mladší generace v tom vyrůstá a ovládat počítače se učí i ve škole; co ale ti, kteří mají dobu školních lavic dávno za sebou?

Příběhům o vašem lehkém i těžkém soužití s počítači a moderními komunikačními technologiemi dá do vysílání zelenou Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...