Nedělní Noční linka: „Na psí knížku“

5. červenec 2020

Ačkoliv ono slovní spojení v titulku dnešní Noční linky může pro někoho mít mírně pejorativní nádech, zatím není žádným předpisem stanoveno, že soužití partnerů, takzvaně  bez papírů takto nelze označit.

Ale konec legráckám – jste těmi, kteří s partnerem žijí v jedné domácnosti, aniž jste si své ano řekli před svědky? Je to proto, že se vám to klasické manželství neosvědčilo? Dívají se proto na vás sousedé přes prsty? A máte spolu děti?

Otázek by se jistě dalo najít ještě mnohem víc, ale třeba se v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem dozvíme odpovědi i na ty zatím nevyřčené.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.