Nedělní Noční linka: Jak vám lázně změnily život?

16. červen 2019

Jezdíme tam, těšíme se, že se zlepší náš zdravotní stav a konečně máme čas jen pro sebe. Potkáváme nové lidi, v koupelích se dozvídáme životní příběhy spolupacientů...

A taky chodíme večer na nejrůznější kulturní akce. Na některých se i tancuje a to je potom panečku po bolesti. Hole a berle stojí v rohu a jejich majitelé vytáčejí valčík na tanečním parketu.

Zažili jste někdy lázeňskou lásku? Že je to příliš osobní otázka? Ono se to totiž stává, a ne právě málo.

Dnešní téma jsem vybrala na základě dopisu paní Jany. Lázně jí skutečně změnily život, její manžel se po 30 letech v lázních zamiloval a začal pálit mosty. Marně prosila paní Jana, dospělé děti, vnoučata. Dědečka chytla třetí míza a rodinu opustil. A totéž učinila i nová láska pana X.

Znáte podobné případy? Budeme si o nich povídat v nedělní Noční lince. Ostatně, říká se přece, že láska kvete v každém věku.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.