Nedělní Noční linka: Jak symboly zasahují do našich životů

7. červenec 2024

Nikdy si nedomlouvat obchodní scůzku na pátek třináctého! Když plánovat zásadní událost, tak jedině na datum se dvěma sedmičkami?

Talisman, který vám jednou přinesl štěstí už navždy v kapse? Ruka Fatimy, řecké modré oko matóchandro, čtyřlístek v peněžence?

Symboly mohou mít v našem životě velký význam. Ačkoliv pro jiné to jsou jen obyčejné předměty nebo shluk nicneříkajících čísel, někdy se k nim z pověrčivosti či pro zábavu upneme.

O tom, jak symboly zasahují do našich životů, si v dnešní Noční lince můžete povídat s Borkem Kapitančikem. Do studia volejte na číslo 731 800 900, pište na e-mail linka@rozhlas.cz nebo do webového formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.