Návrhářka Zuzana Osako si splní sen. Pro sportovce vytvoří kolekci na olympiádu v Tokiu

9. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Návrhářka Zuzana Osaka s modrotiskem

Středeční prázdninový seriál Apetýtu s názvem „Rodinná dovolená“ patřil mamince s dcerou. Zuzana Osako a dcera Sophie jsou módní návrhářky, mimo jiné autorky kolekce sportovního oblečení inspirované modrotiskem. Tu si měli letos na olympijských hrách v Tokiu obléci naši sportovci.

„V oděvní tvorbě se mi splnily sny, které jsem měla od dětství. A olympiáda byla jeden v nich.“ Zuzana Osako neměla vůbec tušení, že taková nabídka přijde a přiznává, že jí při čtení e-mailu do očí vhrkly slzy.

Olympijská kolekce je ale prozatím zahalena tajemstvím. Co se ale ví, je, že hlavním prvkem bude modrotisk. „Každému členovi výpravy děláme oděv na míru, i boty. Zkoušíme stovky lidí, Sophie mi s tím pomáhá.“ Zuzana Osako běžně šije oděvy pro ženy, proto se obávala, jestli budu mít pro muže dobré oko. „Snažím se je odhadnout podle ramen,“ směje se návrhářka.

Odložení letošních olympijských her ale prý nic neznamená. „Až budou mít sportovci jistou nominaci, tak teprve tehdy začneme šít. A nominace budou na poslední chvíli, proběhne to adrenalinově tak jako tak.“ Olympijský projekt je momentálně pro Zuzanu Osako mediálně nejvýraznější, ale nejvíce ji zaměstnává individuální tvorba a její zákaznice. Jako malá značka začínala před 4,5 roky.

Co v létě nejraději oblékají dvě generace tvůrkyň módních trendů? A jaký vztah mají mezi sebou matka s dcerou? Platí u nich známé rčení „jaká matka, taká Katka“? Poslechněte si celý rozhovor Jarky Vykoupilové.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.