Natočil něžný film o milencích, stejně jako snímek s konverzací dvou lidí u stolu. Poznáte Kdotobyla?

4. únor 2024

Každou neděli v pořadu Toulky Josefa Veselého můžete slyšet životní příběh jednoho tajemného Kdotobyla (případně pomyslné paní Kdotobylové). Jde o známou osobnost domácí nebo světové historie, vědy, kultury, politiky… Uhádnete, kdo to byl?

Aktuální neznámý k vám promlouvá ústy Jiřího Vyorálka. Chcete-li tomuto Kdotobylovi odhalit jméno, poslechněte si v přiloženém audiu indicie, které o sobě uvedl.

Natočil něžný film o milencích, stejně jako snímek s konverzací dvou lidí u stolu. A vypracoval se až do Hollywoodu, kde vylepšil pověst nezávislého filmu. Rozklikněte si správnou odpověď!

Správná odpověď: Louis Malle

Děkujeme za zaslané odpovědi, výherkyní se tenroktár stává Jarka Švédová z Moravského Krumlova.

Toulky Josefa Veselého můžete poslouchat každou neděli v čase od 9 do 10 hodin. Pořad si můžete pustit i zpětně (maximálně však 6 hodin po odvysílání) na audioportálu mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.