Moravská srdcovka už 95 let. Český rozhlas Brno oslaví narozeniny v pěti jihomoravských městech

3. září 2019

Přijďte oslavit narozeniny největšího moravského rádia a nejposlouchanější regionální stanice Českého rozhlasu.

S oslavami začínáme 17. září v Břeclavi, pak budeme pokračovat 18. září v Hodoníně, 1. října zajedeme do Vyškova, 2. října do Blanska a naši rozhlasovou jízdu zakončíme 29. října ve Znojmě.

Program, co chytne za srdce

V břeclavském kině Koruna vám zahraje cimbálová muzika s Jožkou Šmukařem. Hosty budou kardiolog profesor Jinřich Špinar a vinař-poetik Ctirad Králík. Nechybět nebude moderátor Srdcovek Zdeněk Junák, ředitelka Českého rozhlasu Brno Hana Ondryášová a Pavel Kašpar, který provází naše posluchače ranním vysíláním.

Den po oslavě v Břeclavi zavítáme do hodonínského Domu kultury Horní valy. Obsazení celé akce bude podobné, hosty budou přední kardiolog profesor Jiří Vítovec a za vinaře Stanislav Mádl. Z řad našich moderátorů se potkáte s Janou Kobylinskou.

První říjnový den se ve Vyškově potkáte s profesorem Jiřím Vítovcem, Janem Hrachovským z vinných sklepů Lechovice a moderátorkou Apetýtu Jarkou Vykoupilovou.

Den nato přivítáme v Blansku kardioložku IKEMu Věru Adámkovou, Jaroslava Machovce, ředitele vinařského fondu a blanenského rodáka a ranního moderátora Českého rozhlasu Brno Pavel Kašpar. 

Na posledním narozeninovém výjezdu do Znojma na konci října vystoupí kardiolog Jan Pirk, Pavel Vajčner ze Znovínu Znojmo a Borek Kapitančik, moderátor pořadu Vysíláme vesele i vážně.

Dvě hodiny před každou akcí budeme na místě rozdávat i brožurku Chlapské rady. Pokud nám nějaké dobře míněné rady nebo recepty během programu napíšete i vy, budete mít šanci vyhrát poukaz do Wellness světa Maximus v Brně. Těšíme se na vás a doufáme, že s námi oslavíte 95 let Českého rozhlasu Brno. 

Vstupenky na akci seženete v předprodeji břeclavského kina Koruna i DK Hodonín za narozeninovou cenu 95 Kč.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?