Kvůli nedostatku lůžek převeze armáda z Brna do Prahy 19 pacientů s koronavirem

25. listopad 2021

Armáda se zdravotníky dnes převeze z brněnských nemocnic do Prahy 19 pacientů s koronavirem. Čtyři z nich jsou v těžkém stavu a transportuje je proto vrtulník.

Na jižní Moravě ubývají volná místa v nemocních. Například ve Vyškově jsou lůžka zcela plná. Pacienty převezme celkem šest pražských nemocnic. Nejvíc jich přijme Fakultní nemocnice v Motole.

Přesný seznam převážených pacientů do večera připravovala brněnská bohunická nemocnice. „Má-li být převezen pacient na umělé plicní ventilaci, tak je potřeba ho na ten transport nachystat, stabilizovat. Nejde odpojit všechny hadičky a šlauchy,“ říká ředitel nemocnice Jaroslav Štěrba.

Jaká je aktuální situace ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně? „Celkem 105 pacientů s nemocí covid-19, z toho 20 pacientů je ve velmi vážném stavu na anesteziologicko resuscitační klinice a JIP I. ortopedické kliniky (16 na umělé plicní ventilaci, dva také ECMO). Na dalších JIP máme celkem 19 pacientů. Zbytek je na standardních lůžkách na HFNO a kyslíku,“ popsala tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

autor: Petr Tichý
Spustit audio

Související