Králova jeskyně je neustále v průzkumu, připomíná Vít Kulhánek. Lidé se do ní podívají jen v doprovodu zkušených jeskyňářů
Jako malý se tam vydával za dobrodružstvím, obdiv ke Květnici a jejímu podzemí si Vít Kulhánek uchoval do dneška. „To podzemí má několik úrovní a pořád ještě nemáme objeveno všechno. Je to poměrně náročná a zdlouhavá práce. Není to naše standardní zaměstnání, ale koníček. A Králova jeskyně je neustále v průzkumu,“ vysvětluje. Proč je tišnovská hora Květnice místem, které je zajímavé jak pro geology, speleology, tak i historiky nebo archeology?
Související
-
Kdyby Amatérskou jeskyni objevil Absolon, ztratila by kouzlo nedotčené přírody, myslí si jeskyňář
„Jeskyňaření je v podstatě taková dětská hra – proniknou tam, kde nikdy nikdo nebyl,“ říká s úsměvem amatérský jeskyňář Bohuslav Koutecký.
-
Magazín Experiment: Jak si jeskyňáři představují budoucnost? A pomůžou muzea k záchraně nosorožců?
I 300 let poté, co první člověk sestoupil do Macochy, ukrývá Moravský kras před jeskyňáři mnohá ze svých tajemství. K jejich odhalování mají ale dnes chytré pomocníky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.