Kombajnový problém u Drnholce vyřešen. Zemědělci bez potíží projedou přes zúžené mostní provizorium

16. červenec 2020

Velká zemědělská technika ode dneška (16. července) znovu bez potíží projede přes mostní provizorium u Drnholce na Břeclavsku. Jak Český rozhlas upozornil minulý týden, cesta přes most byla zúžená dopravními značkami. Mezi ně se nevešly kombajny a sedlákům to zkomplikovalo žně. Silničáři i úředníci ve středu našli řešení.

Zemědělcům překážely desítky červenobílých výstražných sloupků, které cestu přes železné mostní provizorium zužovaly. Zástupci tří největších farem z okolí Drnholce a Brodu nad Dyjí se obrátili na silničáře, policii a úředníky asi před měsícem. Řešení už je na světě. Jak nám potvrdil Hynek Opluštil z mikulovského městského úřadu, sloupky musí pryč, místo nich budou na silnici namalované žluté čáry a nízké příčné prahy.

Je nutné mít na provizoriu dopravní značky?

Mostní provizorium stojí na krajských silnicích. Po nich vedou oficiální objížďky kvůli zavřenému mostu na hrázi horní Novomlýnské nádrže. Krajské mosty, po kterých se jezdí kyvadlově, jsou ale poškozené a hustá doprava by je mohla zdevastovat úplně. Ani zpevňující provizoria ale nevydrží vše, a protože tam podle silničářů hlavně řidiči nákladních aut nedodržují stanovenou rychlost, nechali tam umístit dodatečné značky. Ředitelství silnic a dálnic a jeho brněnský ředitel David Fiala teď apeluje na řidiče, aby maximální rychlost 20 kilometrů v hodině skutečně dodržovali.

Úleva pro zemědělce

Pro zemědělce je to velká úleva. Jak nám minulý týden řekl hlavní agronom firmy Vinofrukt z Dolních Dunajovic Marek Ševčík, při prvním průjezdu kombajnu přes most u Drnholce museli požádat policii o asistenci. Ta na chvíli dopravu v místě zatavila, zaměstnanci firmy na most naběhli, značky sundali a pak je tam zase vrátili. Jednatel firmy Mikros-vín Mikulov Martin Kracík má zase jinou zkušenost, kdy jejich technika musela místo objet, což znamenalo zajížďku asi padesát kilometrů.

autor: Tomáš Kremr
Spustit audio

Související