Kateřina Kovaříková

hudební redaktorka

Připravuji pořady Na moravskou nou a Folklorní notování.

02311404.jpeg

Před rozhlasem:
Narodila jsem se v kraji pod svatým Hostýnem a město proslavené ohýbaným nábytkem se stalo mým domovem. Folklor jsem vnímala od dětství díky své babičce (zakladatelce dětského folklorního souboru) a otci (muzikantovi). 

Vystudovala jsem Konzervatoř Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži  a poté brněnskou JAMU, obor hra na violu. Rok jsem strávila na studiích v norském Stavangeru. Od roku 2003 jsem spolupracovala s Jindřichem Hovorkou a BROLNem, o rok později jsem se stala členkou brněnské nadžánrové kapely Cimbal Classic, která zpracovává autorskou tvorbu Dalibora Štrunce. 

S brněnským Českým rozhlasem jsem spojena od roku 2005 a připravuji na vlnách této stanice pořad Na moravskou notu, od roku 2018 jsem jedním z autorů nedělního Folklorního notování na Dvojce Českého rozhlasu. 

Domovskou stanicí je pro mne Radio Proglas, kde vedu redakci folklorního vysílání a dechovky a připravuji tématické pořady obou žánrů.

V ZUŠ Brno, Smetanova vyučuji hře na housle a violu a rovněž vedu dvě školní cimbálové muziky. Jsem uměleckou vedoucí cimbálové muziky Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem, členkou dívčího pěveckého sboru Jaderničky a autorkou hudebních úprav lidových písní (zachycených na mnoha hudebních nosičích).  Připravuji komponované pořady pro MFF Strážnice a jsem členkou programové rady festivalu.

Velice si vážím toho, že se můj koníček stal mou profesí. Za to vděčím především své rodině.

Co mě baví:
Folklor mne provází celým dosavadním životem, a tak se ze záliby stala životní cesta.