Kam na dovolenou? Inspiraci najdete na brněnském výstavišti, kde začaly veletrhy cestovního ruchu

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Go a veletrh turistických možností Regiontour.

Na brněnském výstavišti dnes začaly největší veletrhy cestovního ruchu v České republice Go a Regiontour. V pavilonu P vystavovatelé návštěvníkům představí zajímavé destinace nejen u nás, ale také v zahraničí.

Na obou veletrzích se dohromady bude prezentovat přes 800 vystavovatelů z 20 zemí světa. Mezi hlavní témata letošního ročníku patří aktivní dovolená. Vystavovatelé tak návštěvníkům přiblíží například možnosti dovolené na vodě nebo cykloturistiku. Novinkou je také prezentace turistiky spojené s golfem. Jedním z témat pro odbornou veřejnost je pak využíti moderních technologií v cestovním ruchu.  Mezi nimi se představí i takzvaná e-recepce, což je přístroj, který by v budoucnu mohl nahradit klasického recepčního v hotelech.

Areál brněnského výstaviště

Jednou z hlavních novinek je spojení Brna a Jihomoravského kraje, kteří se budou poprvé prezentovat na jednom stánku. Jejich hlavním tématem bude představit kraj z jiného úhlu pohledu. Zaměří se mimo jiné na vědu a výzkum. Návštěvníci si tak u stánku vyzkouší třeba izolaci vlastního DNA nebo se pomocí 3D brýlí podívají na Arktidu. Část expozice bude věnovaná také neobjeveným turistickým destinacím v Jihomoravském kraji a nebude chybět ani téma modrotisku, který je od konce loňského roku na seznamu UNESCO.

Z doprovodného programu zmíníme cestovatelský festival Go kamera. Ten potrvá po celou dobu veletrhů a návštěvníkům nabídne řadu přednášek. Vystoupí na něm horolezec Radek Jaroš, který přiblíží své zážitky z cesty po afrických horách. Na veletrhu se dále představí i takzvaní nomádi, kteří sebou přivezou i své obytné vozy, které si mohou zájemci prohlédnout.

Veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour potrvají v pavilonu P na brněnském výstavišti do neděle 20. ledna.