Jazzový trumpetista Laco Déczi: Moje žena všechno řídí, já nemusím nic dělat a mám klid

2. září 2021

Jazzový trumpetista Laco Déczi patří mezi špičkové světové hráče. Pochází ze slovenské vesnice Bernolákovo, ale usídlil se v New Yorku a do Česka jezdí pravidelně koncertovat. Proč tak rád jezdí na brněnskou Šelepku?

Říká se o něm, že je to provokatér a křikloun. „No to je jenom takové zdání! Říkám si, co chci, je mně jedno, co řeknu,“ směje se Laco Deczi.

Na jižní Moravě má tradici dechovka, poslouchá se i za velkou louží? „Jasně! Dechovka ale to je strašná dřina, ti kluci to hrají strašně dobře – není tam pauza, pořád se hraje. Třeba takový Honza Slabák, ten je geniální,“ říká s obdivem v hlase. „Kromě muziky taky mám moc rád ticho, otevře vám mozek. Kolem nás jsme stále obklopeni ruchem a šumem, někdy mně připadá, že je to přenos z železáren,“ směje se trumpetista.

„Moje žena všechno řídí, já nemám kreditní kartu, telefon, ale mně to takhle vyhovuje, nemusím se o nic starat. Ale takhle jsem to pokaždé neměl – třeba moje bývalá žena byla moc divoká a občas nám překazila hudební kšefty. Ale moje současná manželka, to je ta pravá,“ pochvaluje si Deczi.

autor: Lucie Hostačná | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související