Co dělám v rozhlase: Občasnou průvodkyni pořadem Apetýt a dělám ji moc ráda.
Před rozhlasem: Moderátorka rádio Petrov a stále knihovnice.
Co mě baví: Mé dvě dcery (první slíbila, že mi koupí vilu na Rujáně, druhá, že mě bude vozit na vozíčku, až budu stará). A pak různé kombinace hezkých a příjemných věcí (když je čas) jako četba v kavárně u dobré kávy, romantická posezení, výlety do přírody za každého ročního období, hraní divadla pro děti, moje velká rodina, filmy v kině a taky ráda chodím do kopce.
Všechny články
-
Nemyslím si, že je opera mrtvá. I klasický kus se dá zajímavě inscenovat, tvrdí režisérka Křivánková
„Operní režie je pro mě práce a zároveň koníček. Někdo si jde zaplavat, já sednu k partituře a poslouchám hudbu,“ přemýšlí o vztahu ke své profesi Kateřina Křivánková.
-
Erteple a zelé, živobytí celé! Babinec z Kozojídek se stará o zachování starých receptů ze Slovácka
Báleše, patenty nebo trnková omáčka – starodávné recepty na tradiční pokrmy Slovácka. O jejich zachování pro další generace se stará spolek Babinec z obce Kozojídky.
-
Boxer Vilda Jakš nebyl čítankový hrdina. Sympatická na něm byla lidskost, shodují se autoři knihy
„Vilda Jakš žil, odešel, ale v těch příbězích žije dál. A my potřebujeme, aby jeho odkaz nebyl mauzoleum, ale stále žijící příběh,“ říkají autoři knihy o boxerovi.
-
Vystoupení v nádražním podchodu jako startovací dráha. Brněnské violoncellové trio chce dobýt svět
„Chceme být světoznámí,“ nastiňují s nadsázkou své plány do budoucna členové violoncellového tria Osamělé Palačinky. Nevšední soubor tvoří absolventi brněnské konzervatoře.
-
Naučte se plavat tak, abyste se u toho nenadřeli, radí zkušená instruktorka plavání
Plavání k létu neodmyslitelně patří, a proto byla naším hostem v Apetýtu instruktorka a trenérka Zdeňka Šamánková, která více než padesát let učí plavat děti i dospělé.
-
Panuje představa, že do bubnů je nejlepší mlátit hlava nehlava, říkají členové souboru Drum Band
Soubor Drum Band Oslavany založila a stále ho vede žena, jeho členové v něm začínali jako úplně malé děti a někteří z nich teď studují konzervatoř.
-
Pracovní doba v polovině 19. století trvala 12 hodin, říká v rozhovoru o starém Brně Martin Koplík
Köffiller, Offermann, Mundy. Jména významných podnikatelů z dob, kdy se Brnu říkalo Moravský Manchester. Jaký byl osud rodin těchto textilních baronů?
-
Chřest jako luxusní zboží. V Ivančicích byly největší plantáže chřestu v celém Rakousku-Uhersku
Vít Karas připomněl v Apetýtu slavnou historii pěstování chřestu na Ivančicku, kde se od 90. let minulého století pravidelně konají Slavnosti chřestu.
-
Halka Horká: Obce kolem hradu Veveří bývaly vždycky takové popelky v koutě. To se snažíme změnit
Třímetrový trůn z dubového dřeva ozdobený symbolickými věžičkami najdete nad obcí Hvozdec na Brněnsku. Co značí devět věžiček a je vůbec dovoleno na něj usednout?
-
Klasické kosení bělokarpatských luk kosou je nenahraditelné, říká Petr Slinták ze spolku Pantoflíček
„Pohoří Bílých Karpat charakterizuje jako celek především úzké propojení přírody, krajiny a života lidí,“ říká o jedinečném prostředí člen spolku Pantoflíček Petr Slinták.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »