Jak se vyrovnat se smrtí? Dělat si z toho legraci, jiný způsob jsem zatím nenašel, říká Pavel Tomeš
Městské divadlo Brno uvedlo začátkem února premiéru hry Až na ten konec dobrý. „Je to o tom, že tato legrace jednou skončí. Když jsem zjistil, že jednou umřu, byl to pro mě zvláštní zážitek,“ popisuje autor předlohy Pavel Tomeš. „Je to vážná věc, ještěže se našel někdo, kdo si z toho dokáže udělat vkusnou legraci,“ doplňuje herec Ladislav Kolář. Jak vznikal humorný román o smrti? A proč by se hra nemohla odehrávat jinde než v Brně? Poslechněte si rozhovor!
Související
-
Stand-up není pro každého. Když se to nepovede, zestárnete o několik století, říká komik Tomeš
Podle Pavla Tomeše stand-up nemůže dělat každý. „Je to pro velice specifický druh lidí, kterému musí trochu něco chybět. Ty začátky opravdu není příjemné přestát,“ říká.
-
Rodinná atmosféra v hledišti i na jevišti. Hudební scéna Městského divadla Brno slaví 20 let!
„Jako jedno z prvních divadel jsme po broadwayském uvedení hráli muzikál Chicago, to se málo ví,“ říká umělecký šéf muzikálu Petr Gazdík.
-
Na to, že je to kniha o smrti, je tam místy dost živo, hodnotí svůj nový román stand-up komik Tomeš
Až na ten konec dobrý, to je název nové knihy spisovatele, novináře a v neposlední řadě stand-up komika Pavla Tomeše.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.