I stravování koček má svá pravidla, v porovnání s krmením psů podstatně volnější

23. říjen 2021

Kočkám až na výjimky můžeme dovolit celodenní přístup k plné misce a lze u nich střídat granule s konzervovaným nebo vařeným masem.

Snad všechny kočky jsou mlsné, takže nějakou tou dobrotou si svoji čičinku nakloníte vždycky. Jak ale varuje veterinář Miroslav Svatoš, nic se nemá přehánět, kočce bychom měli dopřávat zásadně s přihlédnutím k jejímu věku a váze. K podávání kravského mléka se plzeňský zvěrolékař nestaví vyloženě negativně: „Pokud to kočce zjevně neubližuje, nemá žádné zažívací problémy, není důvod, proč jí mléko nedat.“

Miroslava Hubálka z Černošína na Tachovsku baví opravovat čalouněný nábytek. Renovuje i starožitné věci, které potahuje krásnými látkami odpovídajícími době jejich vzniku. Často mu pod rukama ožívají doslova klenoty, např. zámecké židle, sofa nebo křesla. Černošínského čalouníka při práci zpovídá Martina Sihelská.

Také v zimě můžeme mít vlastní zeleninu ze zahrádky. Jsou totiž druhy, které mohou zůstat na záhonu i během zimních měsíců, a my je průběžně sklízíme podle potřeby. Které to jsou? V komunitní zahradě Pěstírna DEPO Plzeň nám je ukazuje Silvie Hašlová.

Na rozdíl od letního pórku, zimní pórek je zeleninou, kterou můžeme nechat venku na zahrádce až do jara. Bez úhony přežije i 15stupňový mráz a v bezmrazých dnech ho můžeme normálně sklízet. Podle bylinářky a farmářky Štěpánky Janoutové je pórek léčivou zeleninou, což ne každý ví. Které vitamíny a minerály obsahuje a jaké má účinky?

Zveme na tvořivou dílnu Ruličkový Halloween 27. 10. v muzeu v Rokycanech, na výlov rybníka Amerika u Františkových Lázní 28. a 29. 10., na podzimní slavnost Dobré jídlo Světa street food a polévky 31. 10. v klášteře Kladruby a na výstavu Pletená krása z pedigu do 13. 11. v muzeu v Černošíně.

Počasí a epidemiologická situace nás vedou k tomu, abychom pro děti vymýšleli vyplnění volného času stráveného doma. Lektorka výtvarných technik Lenka Kohoutová navrhuje zabavit děti přípravou halloweenské výzdoby, které vévodí vlastnoručně vyrobený lampión. Vícero využití při tvorbě dekorací má pevná mobilní fólie, kterou lze stříhat, různě tvarovat a pomalovat barvami na sklo.

Na houbařských výpravách stále ještě můžeme nacházet václavky. Houbaři je často zaměňují s šupinovkou kostrbatou. Co s touto houbou mají společného a čím se liší dvě nejčastější václavky, smrková a obecná, vysvětluje Zdeněk Hájek, předseda Mykologického klubu Plzeň.

Podrobnosti ke všem výše uvedeným tématům v záznamu Hobby magazínu speciál.

autor: Soňa Vaicenbacherová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio