Historky z natáčení? Těch bylo! Legendy Apetýtu pokřtily ve vysílání druhou knihu Babských rad

1. září 2022

Dopolední vysílání přivítalo legendy pořadu Apetýt. Hosty Jarky Vykoupilové ve studiu 7 byli Věra Hotařová, Dagmar Misařová, Zdena Dufková, Zuzana Ledererová, Josef Veselý a po telefonu i Marcela Vandrová. Studio Českého rozhlasu Brno zcela zaplnili posluchači a vytvořili výbornou atmosféru.

„Ženské na mě byly hodné, dávaly mi energii, byla to ale neustálá přesilovka,“ komentoval Veselý dámský kolektiv, ve kterém se zakladatel Apetýtu nacházel.

Apetýt se narodil na začátku roku 1991 ze spolupráce ostravského a brněnského studia. Tenkrát se s týdenní periodicitou střídala ve společném vysílání obě studia. „Rozhlas vám nabídne velká přátelství, mnohdy se znáte lépe jak manželé,“ svěřila se Dagmar Misařová.

Kdo byl prvním hostem Apetýtu? Jak na vysílání a s ním spojené zážitky vzpomínají jeho moderátorky? Poslechněte si záznam Apetýtu, kde zazněly i historické znělky pořadu.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.