Herec David Novotný: Nejradši nastupuju za pět minut představení. Chci se proměnit střihem

27. březen 2023

Herec David Novotný je momentálně k vidění v seriálech Kukačky a Místo zločinu České Budějovice. Jeho srdeční záležitostí je však především divadlo a postavy obyčejných lidí ze sousedství. „Jsem taková emoční houbička, pracuju 24 hodin denně – všechno obkoukávám, ale dělám to instinktivně,“ říká o herecké praxi.

„Mám pocit, že už jsem na sebe vyžvanil úplně všechno. Nemám žádný třináctý komnaty, ani kostlivce ve skříni, takže mi to nedělá problém.“

Čtěte také

„Jsem takový typický Čech, normální chlap. Hraju takový ty lidi, který už jsem potkal – nejsou to přehnaný karikatury, je to taková autentická normalita. Abych působil familiárně pro ty, kteří na mě koukají, abych byl uvěřitelný. To je moje doména,“ myslí si o svých rolích.

Někdy se říká, že herec se po odehraném představení potřebuje nějaký čas vracet sám k sobě. Má to taky tak? „To ne, protože já nejradši nastupuju za pět minut představení a chci se do proměnit jako lusknutím prstu, to mě baví nejvíc! A pak už jsem postava. Ve chvíli, kdy se po vystoupení sprchuju, tak jako David Novotný.“

Proč po letech odešel z Dejvického divadla? Jak se dá před kamerou dosáhnout autentické normality? Poslechněte si Apetýt!

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související