Fitness není o držení diet, ale překonávání sama sebe, myslí si trenérka Michaela Kinc

8. červenec 2022

Jejím motem se stala věta: „To, že jiní nevěří ve tvé sny neznamená, že jsou nemožné.“ Michaela Kinc je kulturistka a trenérka a svého mota se drží.

Na mistrovství světa byla třetí, první a druhé příčky vítězů střídala na domácích soutěžích. To vše v kategorii Fitness Figure, které se Michaela Kinc už asi deset let závodně věnuje. Medailí má doma celkem sedmnáct. „Nedávno je moje dcera chtěla vidět, tak jsem je chvíli hledala, a pak jsme je spolu počítaly. Co závod, to placka! Ale to neznamená, že bych nepokračovala dál,“ říká.

Studovala baletní konzervatoř, pak pracovala jako kadeřnice. Zdravotní problémy ji přivedly do posilovny. „Fitness scénu jsem začala až se závoděním, kdy přicházely první úspěchy. Mám svoji 13. komnatu, neměla jsem optimální dětství, ale myslím, že to mi dalo vnitřní sílu bojovat a postavit se v životě i k věcem, které nejsou pozitivní. Je to o překonávání vlastních limitů,“ myslí si povoláním kadeřnice a trenérka.

S jakými překvapivými reakcemi se ve svém profesním životě potkává? Co ji táhlo ke kulturistice a kde je hranice zdraví v rámci fyzického pohybu? Poslechněte si v rozhovoru s Janou Kobylinskou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko