Dokumenty Radima Nejedlého: Busking – hudba na ulici

25. březen 2015

Rozhlasový Audiokabinet načíná druhý týden. Alena Blažejovská v osmém večeru přinese Příběhy muzikantů v labyrintech městských ulic a vyhlášek.

Dokument Aleny Blažejovské vypráví osudy Andrey Knotkové, zvané Iamme Candlewick, Tomáše Vtípila, Stanleyho Vody, Horseta a dalších hudebníků, které můžete slyšet v brněnských a pražských ulicích. Už se totiž na veřejnosti hrát smí. Ale co vše tomu předcházelo?

Dokument vznikl v režii Radima Nejedlého v roce 2012 a je uváděn v pásmu dokumentů nazvaném Otisk současnosti.

Pořad uslyšíte v pondělí 15. července od 17:30 na hlavní scéně Divadle Husa na provázku. Po poslechu následuje diskuse s autorkou pořadu Alenou Blažejovskou a jedním z aktérů Stanleym Vodou.

Audiokabinet Českého rozhlasu Brno je veřejný poslech rozhlasových nahrávek, které vznikly v literárně dramatické redakci. Mnohé z osobností živě spolumoderují jednotlivé večery nebo se po poslechu pořadů účastní diskuze. Letošní 4. ročník probíhá ve dnech 8. až 22. července 2013 vždy od 17.30 hodin.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.