Dnes má pro vás Iva Hüttnerová recept na čaj pro lepší náladu

Na podzim se velmi často dostavují špatné nálady, kdy nás nic nebaví a nemáme na nic chuť. I naše babičky věděly, že na tyto stavy je nejlepší čaj z heřmánku. Ten totiž mírní stres a úzkost a navíc se po něm výborně spí. Jeho příprava je jednoduchá.

Do hrníčku vložíte dvě čajové lžičky sušených květů, zalijete je čtvrt litrem vroucí vody a necháte 10 minut stát. Potom stačí scedit a popíjet vlažný. Takový čaj zklidní nejen mysl, ale i žaludek a střeva, snižuje hladinu cukru v krvi a je výborný při nachlazení. Jen na jedno při jeho užívání musíme pamatovat. Je to přírodní antibiotikum, a tak se nikdy nepije dlouhodobě. Klidný podzim přeje vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.