Čtvrteční Noční linka: Z čeho jsem měl/a obavu či strach

10. červen 2021

Existují vědecké studie, které potvrzují, že existuje jeden strach, který vládne všem ostatním. Tím jedním hlavním je strach z neznáma.

Jde o obavy z toho, co bude a právě to, že nevíme, co se může stát v budoucnu. Často si hned vykládáme ty nejhorší scénáře a to v nás způsobuje tak silně a hluboce zakořeněné obavy, které jsou kořenem všech ostatních strachů. Možná je to příliš silné slovo, u některých by se možná spíše hodilo slovo obava. Ale na druhou stranu, někdo při pohledu z větší výšky zažívá muka srovnatelná s fyzickou bolestí.

Z čeho jste měli strach či obavu? Jestli jste tyhle pocity překonali (a jak), to budete moci svěřit dnešní Noční lince z brněnského studia Českého rozhlasu s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.