Čtvrteční Noční linka: Psali jste v dětství hercům a zpěvákům? A odpověděli vám?

28. duben 2022

Ať už byl vašim dětským či mladickým idolem sportovec, zpěvák či herečka, jistě aspoň někteří z těch, kterých se to týkalo, vzali do ruky pero a dopisnímu papíru své sympatie svěřili.

Patřili jste k těm, kteří psávali hercům? Napsali jste si o podobenku s podpisem zpěvačce, nebo šly vaše sympatie ještě dál a byli jste při dopisování se svým oblíbencem hodně emotivní? A dočkali jste se odpovědi?

Váš příběh na toto téma přivítá dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900. A kdyby bylo těžké dovolat se, můžete psát na rozhlas.cz/linka.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.