Cesta do pravěku? To je krása, pro mě nejlepší film, svěřuje se ilustrátor pravěku Petr Modlitba
V druhé hodině Apetýtu, který jsme odvysílali z Moravské zemské knihovny v rámci knižního festivalu Knihy v Brně, si Jarka Vykoupilová povídala s malířem Petrem Modlitbou. Ten je známý především jako ilustrátor pravěku, který navazuje na tvorbu Zdeňka Buriana. Mezi jeho práce patří například také ilustrace v Atlasu prehistorických živočichů. „Já opravdu maluji každý den, to znamená sedm dní v týdnu. Je to pro mě práce, ale zároveň záliba, takže mně to vůbec nepřijde,“ říká.
Související
-
S mou nejnovější knížkou jsem snad s Brnem skončil, slibuje Standa Biler. Zveme na Knihy v Brně
Poslechněte si první část Apetýtu, který jsme odvysílali z Moravské zemské knihovny, těsně před zahájením adventního jarmarku Knihy v Brně.
-
Ilustrace není jen jiný způsob zobrazování děje. Jde o svébytnou část knihy, míní ilustrátor Selucký
Na hraně dokumentu a fikce jim přibližuje historické události a významné postavy našich dějin. Kromě toho je autorem vitráží v kostelích a kaplích. Ptá se Eva Hůlková.
-
Dávám si pozor, abych nepustil z ruky věc, která není stoprocentní, říká brněnský výtvarník Pospíšil
„Spoustu věcí už namaloval někdo přede mnou a asi líp. Takže já to udělám po svým a tím pádem se nedá srovnávat,“ tvrdí ilustrátor a výtvarník Rostislav Pospíšil.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.