Český rozhlas Brno představí od února novinky ve vysílání

Od magického data 2. 2. nabídneme v Českém rozhlase Brno nové pořady a staré trochu vylepšíme.

První větší změnu uslyší posluchači hned v sobotu po 13. hodině, kdy zasedne za mikrofon pořadu Vesele i Vážně o Víkendu Jana Kobylinská. Borek Kapitančik bude nově uvádět od pondělí do pátku pořad Vysíláme Vesele i Vážně. V obou pořadech se moderátoři zaměří na kontakt s posluchači, kteří budou mít šanci se vyjádřit k různým tématům. V obou pořadech se dozvíte spoustu zpráv a novinek nejen z Moravy, chybět nebudou ani soutěže.

Do síně slávy byl uveden rozhlasový autor a publicista Josef Veselý

Josef Veselý pak po více jak 20 letech nahradí svůj pořad Račte vstoupit dvěma novými pořady. V neděli po zprávách v 9 hodin začne Rendez vous s Josefem Veselým, jehož součástí budou i Toulky českou minulostí. Druhý pořad Josefa Veselého Tajuplný ostrov začne v neděli po 11. hodině, kde bude vybírat to nejlepší z rozhlasového archivu k letošním 95. narozeninám Českého rozhlasu Brno a v poledne nebudou chybět tradiční zvony.

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal

V neděli po 10. hodině se pak Brno připojí po několika letech k projektu ostatních regionálních stanic Pochoutkový rok, konkrétně k pořadu Pochoutky. Patrik Rozehnal bude mít pro posluchače nejen skvělé recepty, zejména na sladko, ale i soutěž o ceny v hodnotě desítek tisíc korun.

Programové novinky pak uzavře pořad Strom lásky mý aneb Písničky z doby, kdy mi bylo 16 jar. Název vychází ze skvělého textu Zdeňka Borovce, který napsal pro Standu Hložka. Právě Standa Hložek, který před mnoha lety začínal v „gottwaldovském“ rozhlase, a jeho rozhlasový kolega Pavel Mašek budou uvádět tento nový hodinový pořad každou neděli po 17. hodině.

Řada novinek také přináší nové hlasy do vysílání. Český rozhlas Brno si zakládá na tom, že program dělají lidé s praxí, kteří si rádi povídají s posluchači, jsou vřelí a mají svou práci rádi. Doufáme, že budete i nadále rádi trávit čas ve společnosti Českého rozhlasu Brno.