Březen je měsícem knihy. Řekni mi, co čteš (a vyhraj)

20. březen 2017

Březen, měsíc knihy, přináší do našeho vysílání oblíbenou soutěž Řekni mi, co čteš.

Počítáte se mezi vášnivé čtenáře nebo dokonce znalce literatury? Nejen vám je určena soutěž Českého rozhlasu Brno „Řekni mi, co čteš“, která se do vysílání pravidelně vrací vždy s měsícem knihy.

Soutěžit o audioknihy i knihy tištěné, budeme od pondělí 20. března do pátku 31. března vždy ve všední den. Celkem desetkrát tedy mají posluchači příležitost uhodnout soutěžní otázku týkající se jednoho díla světové nebo české literatury. Uhodnuté dílo pak vítěz získá každý den jako audioknihu.

Čtěte také

Jako vodítko poslouží soutěžícím pět indicií, které zazní ve vysílání v průběhu celého dne. První indicii v pořadu „Dobré ráno, Moravo“ a poslední indicií v pořadu „Rendez-vous“ bude ukázka z audioknihy, o kterou se konkrétní den soutěží.


Soutěžní SMS musí být zaslána na číslo 900 11 04 ve tvaru MORAVA (mezera) odpověď, kdy odpověď musí obsahovat odpověď na zadanou otázku. (Příklad zaslané SMS: MORAVA KAREL JAROMIR ERBEN). Text pište bez háčků a čárek. Příjem a zpracování SMS technicky zajišťuje společnost Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS). Cena 1 SMS jsou 4,- Kč vč. DPH. Příjem SMS je každý den ukončen v 15:00.

Hlavní cenu, tedy uhodnutou audioknihu, vyhraje ten posluchač, který se po výzvě moderátora dovolá jako první do studia na číslo 542 215 678 nebo 542 218 484 se správnou odpovědí.

O druhou cenu v pořadí, tištěnou knihu, mohou posluchači soutěžit prostřednictvím SMS zpráv. Pravidla pro posílání zpráv vidíte v boxu vlevo. Přijímání SMS odpovědí končí už v 15:00. Každá ze správných SMS odpovědí bude mít přidělené pořadové číslo podle času doručení.

Vítěz hlavní ceny pak bude mít v rozhovoru s moderátorem za úkol jmenovat číslo v rozmezí počtu došlých správných odpovědí. Odesílatel zprávy s tímto pořadovým číslem bude vítězem druhé ceny.

autor: ska
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.