Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno. Dvanáct příběhů pro děti i rodiče, husí kůže zaručena!
Dvanáct povídek ze své nové knihy načetl v brněnském rozhlase Arnošt Goldflam. Nabízíme vám je ke svátečnímu poslechu.
Brněnská místa a památky mají své děsivé příběhy – a málokdo je zná tak dobře jako Arnošt Goldflam. Čerpá opravdu ze skutečnosti, nebo si ty legendy vymýšlí? Možná tak trochu oboje.
Redaktorka Alena Blažejovská vybrala ze stejnojmenné knihy pro rozhlasový magazín Zelný rynk dvanáct povídek, které autor – brněnský rodák – pro vás načetl. Prostřednictvím svých povídek vás zavede do nebezpečných Lužánek, ke spadlému mostu, k brněnskému orloji, do Obřan, Wilsonova lesa, ke známé mumii a do Kamenné čtvrti. Potkáte podivnou ženu, brněnského Drákulu, démona Bronxu a dozvíte se, jak v Brně řádila cholera a mor. Ale možná to vůbec nejstrašidelnější podle Arnošta Goldflama zažijete, když se vydáte na cestu do Prahy.
Moji milí čtenáři, děti a rodiče, když jsem ještě bydlel v Brně a hlavně když jsem byl ještě děcko, býval jsem velký snílek. Představoval jsem si různé dobrodružné a strašidelné historie a rodičům jsem tvrdil, že jsem to doopravdy zažil, a taky jsem si to mnohdy myslel. V téhle knížce jsem si na to všechno vzpomněl a všechny ty příhody jsem pro Vás sepsal.
Srdečně Váš Arnošt Goldflam
Související
-
Mordy a jiné příběhy z Cejlu. Kniha Krvavý Bronx přináší povídky předních českých spisovatelů
Poslechněte si rozhovor Radka Štěpánka s historikem Michalem Konečným o knize, která chce přitáhnout pozornost k sociálně vyloučené lokalitě, tzv. brněnskému Bronxu.
-
Hlavně o mamince tentokrát vypráví Arnošt Goldflam
Poslechněte si autorské čtení z povídkového cyklu, který vydalo brněnské nakladatelství Větrné mlýny.
-
Galerie pod širým nebem. Velkoplošné malby mění tvář brněnského Bronxu
Jako omalovánky pro velmi pokročilé teď vypadá zeď jednoho domu na brněnském Cejlu. Vzniká na ní první velkoplošný obraz takzvané Městské galerie.
Nejnovější zprávy
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.